Menu

Dla zdrowej cery

Beauty Spa

Młodość a witaminy. Jakie efekty przynosi ich suplementacja?

dlazdrowejcery

Dla_zdrowej_cery__modo_i_witaminy1

Każdy z nas chce wyglądać młodo jak najdłużej. Aby do tego dążyć należy dostarczać organizmowi właściwych składników odżywczych oraz witamin. Można wspomóc organizm poprzez dostarczanie suplementów, które bogate są w witaminy i minerały. Z drugiej strony nie należy przesadzać z ich dawkowaniem. Jakie są efekty spożywania suplementów?

Są trzy sposoby dostarczania do organizmu niezbędnych składników odżywczych oraz witamin. Przede wszystkim jest to dobrze zbilansowana, racjonalna i dopasowana do potrzeb organizmu dieta. Następne formy to: żywność wzbogacona oraz suplementy diety, które stanowią źródło witamin, składników mineralnych oraz innych substancji.

Suplementy nie są lekami oraz zamiennikami racjonalnej diety. Są zatem doskonałym wsparciem dla tych, którzy chcą żyć zdrowo oraz jak najdłużej wyglądać młodo. Przyjmowane w zalecanych dawkach, zgodnie z zaleceniami lekarza, mogą przynieść wiele korzyści. Nie powinno się traktować preparatów witaminowych jako odpowiednika zdrowego odżywiania się.

Zalety przyjmowania witamin w suplementach

Suplementy są ogólnodostępne w aptekach czy w sklepach. Każdy może po nie sięgnąć, gdy zaobserwuje u siebie niedobór poszczególnych witamin. Najpopularniejsze są multiwitaminy oraz suplementy z dodatkową dawką magnezu. Popularne też jest calcium, które pozwala zwiększyć odporność w okresie jesienno– zimowym. Nie można także zapomnieć o preparatach odchudzających zawierające L-karnitynę, które cieszą się dużą popularnością wśród Pań.

Są przygotowane suplementy specjalnie dla pań czy panów. W skład wchodzą witaminy oraz minerały w odpowiedniej ilości dla niej lub dla niego. Kapsułki dla pań zawierają wyciągi z ziół mających korzystny wpływ na stan cery, włosów oraz paznokci.

Wady suplementów

Nieodpowiednie spożywanie może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Często i w zbyt dużych dawkach może zaszkodzić organizmowi. Niebezpieczne jest także łącznie ze sobą różnych preparatów, zwłaszcza wtedy, gdy znajdujące się w nich składniki są dublowane. Największym ryzykiem dla organizmu jest przedawkowanie niektórych witamin oraz brak odpowiedzialności - są wadą suplementów.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Sklep z naturalnymi suplementami diety] *.dynamic.chello.pl

    Witaminy dopasowane do potrzeb organizmu i oczywiście dobrej jakości zawsze przynoszą efekty, jeśli tylko stosujemy je regularnie :) Ja powoli przymierzam się do zakupu jakiegoś preparatu z beta-karotenem, aby przygotować skórę na lato. Spodobała mi się oferta jednego sklepu z naturalnymi suplementami diety - polecam - zdecydowanie mają wyselekcjonowane produkty, wszystkie o dobrym składzie, odkryłam kilka ciekawych marek, o których istnieniu nie miałam pojęcia: www.naturomed.pl Pozdrowienia!:)

© Dla zdrowej cery
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci